SOTSIAALNE VASTUTUS JA JÄTKUSUUTLIKUS

TÄNASED OTSUSED PAREMAKS HOMSEKS

Exmet Grupp hoolib võrdselt loodus- ja sotsiaalse keskkonna jätkusuutlikkusest ning teeme kõik endast oleneva, et meie tänased otsused kujundaksid paremat homset.

Meie juhtimismudel põhineb jätkusuutlikkuse, eetika ja tasakaalu põhimõtetel. Meil on sertifikaadid töötervishoius, ohutuses, kvaliteedis ja keskkonnajuhtimises. Need on tõendiks, et püüdleme suurema jätkusuutlikkuse poole nii turvalises töö- ja looduskeskkonnas kui ka üldises juhtimises.

Osaleme aktiivselt kogukonnaelus ja toetame Eesti andekate noorte eneseteostust kultuuris ja spordis.

GREEN LIGHT

KESKKONNAMÕJU JUHTIMINE

Exmet grupi jätkusuutlikkuse programm „Green Light“ aitab meil anda oma panuse parema tänase ja homse kujundamisse.

  • Eesmärk on Exmeti keskkonnajalajälge pidevalt vähendada.
  • Meie juhtimispõhimõtete osa on ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid. Meie jaoks on olulisimad neist puhas energia, taristu ja tehnoloogia uuendamine, vastutustundlik tootmine ning kliimamõju üldine vähendamine.
  • Peame oluliseks kestlikku, eetilist ja tasakaalus juhtimismudelit.
  • Meile on omistatud töötervishoiu-, ohutus-, kvaliteedi- ja keskkonnasertifikaat. Need tõendavad me püüet järjepidevalt jätkusuutlikkust kasvatada – seda turvalise töö- ja looduskeskkonna, aga ka üldise juhtimistava mõttes.
  • Teeme jätkusuutlike tarneahelate tagamiseks oma partneritega koostööd.
  • Prioriteet on kõrgeimatele tööohutusstandarditele vastamine.
  • Loome töötajatele soodsad võimalused tervise ja heaolu edendamiseks ning töö- ja eraelu tasakaalu hoidmiseks.
  • Väärtustame töötajaid ja panustame nende pidevasse arengusse, võimaldades erialaseid koolitusi, karjäärivõimalusi ja toetavat meeskonda.
  • Areneva organisatsioonina peame oluliseks kohaliku tööhõive edendamist.
  • Osaleme aktiivselt kogukonnaelus ning toetame andekate Eesti noorte eneseteostust kultuuris ja spordis.

Tutvuge ka meie eetikapõhimõtetega.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester

Exmet Grupp panustab vastutustundliku ettevõttena Eesti kultuuri, toetades maailmanimega dirigendi Tõnu Kaljuste ning Eesti esinduskollektiivide Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri suurprojekte. Kõik need projektid on suunatud Eesti muusika propageerimisele ja jäädvustamisele.

Tänu Exmeti toetusele tõid kollektiivid 2021/2022 hooajal lavale unikaalse kontserdisarja „Autoritund“, mis portreteeris eesti heliloojate Kristjan Randalu, Tõnu Kõrvitsa, Arvo Pärdi ja Tauno Aintsi loomingut. Ka salvestati uute albumite tarvis Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi muusikat. Lisaks täitus Tõnu Kaljuste ja kollektiivide ammune unistus esitada koos hinnatud solistide ja suurte lavakoosseisudega maailmaklassikat, mille üheks säravaks näiteks oli Beethoveni „Missa Solemnis“ helilooja 250. sünnipäeva auks. Kõiki neid muusikasündmusi külastas hooaja jooksul 5500 inimest.

Kooslusel Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja Tõnu Kaljuste on võimekust arendada eesti muusikakultuuri ja teha seda parima kvaliteediga. Selle üheks tõestuseks on 2014. aastal pälvitud Grammy. Exmeti toetus on meile oluline edasiste suursammude tegemisel.

Tõnu Kaljuste

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester

Team Ampler-Tartu 2024

Exmet Grupp toetab Baltikumi ainukest rahvusvahelises jalgrattaliidus UCI registreeritud jalgrattameeskonda Team Ampler-Tartu2024, mille põhieesmärgiks on olla hüppelauaks noortespordist profisporti. Tartust pärit ja Baltikumi ning Soome parimaid kuni 23 aastaseid meesrattureid koondav järelkasvumeeskond võistleb Europe Tour sarjas konkureerides maailma tugevaimate Pro Continental taseme meeskondadega. Meeskonnast on välja kasvanud ja maailma parimatesse profimeeskondadesse siirdunud mehed nagu Norman Vahtra, Rait Ärm, Markus Pajur, Antti Jussi Juntunen, Ukko Peltonen jne. 2022 aasta esisõitjateks on meeskonnas leedulane Aivaras Mikutis ja eestlane Madis Mihkels, kellel on taskus juba leping 2023 aastaks tipptiimiga Intermarche-Wanty Group Gobert. Mihkels võitis mai lõpus sõidetud Eesti Velotuuril Tallinn-Tartu etapi maailma tipptiimi Bike Exchange meeste ees. See on tõestuseks, et head tuge pakkudes võivad noored mehed vastu hakata ka maailma vägevaimatele ja kindlustada sedasi endale profilepingu mõnes tippmeeskonnas.

RENE MANDRI

Team Ampler-Tartu 2024 juhataja

Paide Linnameeskond

Koostöö Exmetiga on näidanud veenvalt, kui määravalt, eluliselt tähtis on ühe vastutustundliku ettevõtte tugi väikesele kogukondlikule spordiklubile, kelle peamine soov on hoida elu väljaspool pealinna.

Paide Linnameeskonna tasakaalukas tõus Eesti jalgpalliklubide tippseltskonda ning muutumine edukaks eurosarjaklubiks ja noorte pallurite hüppelauaks Euroopa väljakutele on alati toetunud südamega tehtud tööle Järvamaal, kus meie jalgpallikoolis õpivad sajad lapsed mitte üksnes Paidest, vaid ka maakonna kõige väiksematest küladest. Exmeti toetus võimaldab pakkuda neile linnalastega võrdseid võimalusi ja väljundit.

Veelgi enam: Exmeti panus laste ja noorte jalgpalli arengusse näiteks Exmet Ülejõe Karika nime kandva laste jalgpalliturniiri näol on miski, mis on veenvaks näiteks Exmeti inimeste avarast vaatest ning soojast südamest.

Maailmas, kus edu mõõdetakse läbi võimsuse, jõu ja rahanumbrite, kannab Exmeti toetus meie jalgpalliklubile ent hoopis teisesuunalisi väärtusi, mille alal hoidmise eest jääme üheskoos alati seisma: sõprus, ühtehoidmine, kogukonnad ja tervis.

Veiko Veskimäe

Paide Linnameeskonna president

EESTI MAADLUSLIIT

Maadlus on Eesti edukaim olümpiala läbi ajaloo ning õnneks on meil ka täna selle ala tippe.
Oleme õnnelikud, et ka järelkasvu on tulemas.
Eesti noored on sellel aastal võitnud 5 tiitlivõistluste medalit ning Epp Mäe on täiskasvanute vanuseklassis lisanud veel kaks. Täname Exmet Groupi toetuse eest, mille saame suunata noorte arengusse, et meie maadlus oleks jätkuvalt edukas.

jaanika kaljola

Eesti Maadlusliidu peasekretär

HEITJATE SEERIAVÕISTLUS

Heitjate seeriavõistlus on Eesti üks vanemaid võistlussarju, olles kestnud juba 53 aastat.

Exmeti väga hea koostöö Heitjate seeriavõistlusega on toiminud üle 15 aasta. Exmet Grupi juht on ka ise selles sarjas sportlasena kaasa löönud ning nüüd teeb ta seda toetaja ja nõustajana. 

Sari on selle ajaga väga palju kasvanud. Oleme suurt rõhku pannud noorte sarja arendamisele ning nüüd juba kaks aastat toimuvad võistlused üle Eesti: Rakvere kui ida, Tartu kui lõuna ja Pärnu kui kagu suunas. Eesmärk on viia võistlus kõigi huvilisteni ja näidata eeskujuliku korralduse ja hea auhinnalauaga teistele korraldajatele, kuidas võistlusi võiks korraldada.

Teine suund on täiskasvanute sari, kus oleme aastatega kujunenud rahvusvaheliseks võistluseks. Viimastel aastatel on osalenud sportlasi Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Islandilt, Jamaicalt, Sloveeniast, Ukrainast ja Poolast. Kaasa on teinud mitmed maailmameistrid ja olümpiavõitjad. Järgmiseks aastaks saavutasime koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga oma suurima võistluse Viimsi Gala Euroopa tasemeks D. See annab võistlusele veel olulisust juurde, kuna reitingupunktid on kõrgemad.

Eelmise aasta uuendus oli, et korraldasime noorte ja täiskasvanute sarjade finaalid koos Kohilas. See oli väga hea idee ja võistlus kujunes äärmiselt heaks ning sportlasi osales päris palju.

Tulevikus on me eesmärk saada noorte sari üle Baltikumi ja Skandinaavia ühiseks võistluseks. Kuna tegemist on seeriavõistlusega ja üldarvestuse jaoks on vaja osaleda vähemalt kolmel võistlusel viiest, siis teeme meie naabrite alaliitudes reklaami ja otsime võimalusi koostööks.

Täiskasvanute sarjas hoiame oma eliitvõistlust Viimsi Galat pildil ja eesmärk on veelgi reitingutaset tõsta. Selleks on muidugi vaja juurde vahendeid ja koostööpartnereid.

Ants Kiisa

Heitjate seeriavõistluse peakorraldaja

LIIGAPLOKI

Meeskonnale uue koostööpartneri leidmine on alati suurepärane uudis. Eelmisel hooajal algas meie koostöö Exmetiga. Veelgi rõõmustav on, et koostöö jätkub. Sellise partnerluse üle on põhjust tänulik ja uhke olla. Meie meeskonnas on välismaalt pärit liikmeid ja seda toredam on, et ka koostööpartnerite koosseis on saanud rahvusvahelise mõõtme.

Exmet kuulub nende ettevõtete hulka, kes toetavad meie meeskonna võimalusi tipptasemel mängida ning edu saavutada. Ühtlasi suudame pakkuda meeskonna toetajatele meeleolukat võrkpalli ja meeldejäävaid elamusi.

Aitäh teile me kõigi nimel ja loodetavasti näeme mängudel!

Juha Jämsén

LiigaPloki president

KORVPALLIKLUBI VIIMSI

Koostöö Exmetiga näitab meie missiooni „Parema ja tervema Eesti nimel“ olulisust ja me ühiseid väärtusi laiemalt. Klubile toob koostöö Exmetiga vajalikke lisaressursse suurte eesmärkide täitmisel, et olla Eesti üks suurim ning atraktiivseim korvpalliklubi, mis pakub suurepäraseid tingimusi, treeninguid ja võistlusi nii harrastus- kui ka tippsportlastele lastest kuni täiskasvanuteni. Oleme selle eesmärgi suunas samm-sammult ja sihikindlalt liikunud ning 2021. aastal valiti Korvpalliklubi Viimsi Harjumaa parimaks spordiklubiks. Oleme koduklubi enam kui seitsmesajale korvpallurile. Meie esindusmeeskond mängib teist aastat järjest Eesti-Läti korvpalliliigas, kus debüüthooajal saadi kaela hõbemedalid. Exmeti panus on võrdselt oluline nii korvpallikoolile kui ka esindusmeeskonnale, kuid veelgi enam aitab Exmet meil igas tegevuses olla näoga kogukonna poole ja lähtuda ausa mängu, lojaalsuse, avatuse, positiivsuse ja koostöö põhimõtetest.

Tanel Einaste

Korvpalliklubi Viimsi asutajaliige ja tegevjuht